GencForum.adoforum.net
Tehlikeli '' Win 32 '' Virüsünü Silin .. Gfrm10

Genç Forum | Adoforum.net | Gençlerin Sitesi

Copyright GencForum & Since 2010 ©️
█║▌│█║▌║││█║█║█║▌│█║▌║││█║█║

GencForum'a Katılmak için ÜYE OL !

Join the forum, it's quick and easy

GencForum.adoforum.net
Tehlikeli '' Win 32 '' Virüsünü Silin .. Gfrm10

Genç Forum | Adoforum.net | Gençlerin Sitesi

Copyright GencForum & Since 2010 ©️
█║▌│█║▌║││█║█║█║▌│█║▌║││█║█║

GencForum'a Katılmak için ÜYE OL !
GencForum.adoforum.net
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Tehlikeli '' Win 32 '' Virüsünü Silin ..

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1Tehlikeli '' Win 32 '' Virüsünü Silin .. Empty Tehlikeli '' Win 32 '' Virüsünü Silin .. C.tesi Ekim 25, 2008 1:42 pm

Muratgfb

Muratgfb
Moderatör
Moderatör

[SIZE="2"]W32.Blaster, diğer isimleriyle W32/Lovsan.worm.a, Win32.Poza.A, Lovsan , WORM_MSBLAST.A, W32/Blaster-A, W32/Blaster, Worm.Win32.Lovesan; daha önce Microsoft'un açıkladığı ve yamasını sunduğu bir açıktan faydalanan bir solucan. Açığı bulan birisi, uzaktan erişim ile sisteminizde istediği herşeyi yapabilir. Yani son derece tehlikeli bir durum.

Düzenli olarak işletim sistemini yamalayan ve firewall kullanan kişiler bu solucandan feci bir şekilde etkilenmediler. Uzaktan erişim portlar üzerinden yapıldığından ve aklı başında her firewall programı bu portları dinlediği ve koruduğu için, farkına varılmaması mümkün. Solucan, 135 nolu TCP portunu kullanan RPC servisindeki açıktan faydalanıyor. Çözümlere ve detaylı bilgilere geçmeden önce etkilenen işletim sistemlerinin de listesini vermek gerekiyor. Windows 98 ve ME dışındaki tüm Microsoft işletim sistemleri bu açığa sahip. Bunların içine Microsoft'un yeni göz ağrısı 2003 Server da dahil.

Eğer sisteminize W32.Blaster solucanı bulaştıysa, Internet' girdiğiniz anda RPC servisinde bir hata ile karşılaşacaksınız ve sistemin 60 saniye içerisinde yeniden başlatılacağı mesajını alacaksınız. RPC (Remote Procedure Call) servisinin Türkçe işletim sistemlerindeki karşılığı "Uzaktan Yardım Çağrısı". Bu servis sonlandırıldığı için sistemin 60 saniye içerisinde yeniden başlatılacağı mesajı geliyor.[/SIZE]

Dosyayı İndirmek İçin .. [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]